زمان رسیدگی به درخواست پناهندگی در آلمان کاهش یافته است

حکومت فدرال آلمان اعلام کرده که مدت زمان رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی در سال گذشته در این کشور کاهش چشمگیری یافته است. این تحول با وجود افزایش رقم تقاضاهای پناهندگی در آلمان رونما شده است.

حکومت فدرال در پاسخ به پرسش کلارا بونگر، عضو حزب چپ‌های این کشور اعلام کرد که رسیدگی ادارات مسئول به درخواست پناهجویان در سال ۲۰۲۳ به گونه اوسط ۶.۸ ماه را در بر گرفته؛ در حالی که در سال ۲۰۲۲ رسیدگی به تقاضای پناهندگی به گونه اوسط ۷.۶ ماه را در بر گرفته بود.

بر اساس این معلومات که به دست خبرگزاری آلمان رسیده، زمان رسیدگی دادگاه به شکایت‌های پناهجویان رد شده، علیه تصمیم اداره مهاجرت و پناهندگی یا (بامف) هم در سال گذشته در سطح قابل توجهی کاهش یافته و به پنج ماه رسیده بود.

به گونه مثال، پناهجویانی که علیه تصمیم بامف در سال ۲۰۲۲ شکایت می‌کردند، به گونه اوسط حدود ۲۰.۷ ماه منتظر می‌ماندند تا پاسخی دریافت کنند. مدت زمان رسیدگی به درخواست های پناهندگی و شکایت ها در همه ایالت‌ها به گونه یکسان نبوده است.

زمان انتظار در ایالت راینلند فالتس حدود پنج ماه دوام می‌کرد، اما این مدت در ایالت زارلند تا ۸.۹ ماه طول می‌کشید. به همین گونه در ایالت نیدرزاکسن تا بیشتر از ۲۴ ماه زمان می‌گرفت و ایالت هسن تا ۳۱.۵ ماه زمان گرفته بود.

خانم بانگر خواسته است که “برای کاهش زمان رسیدگی‌های حقوقی باید کارمندان بیشتری استخدام شوند و فعالیت‌های دادگاه‌های اداری نیز بهتر تنظیم شوند.” کلارا بونگر به شبکه تحریریه آلمان گفته است: «رسیدگی طولانی به درخواست‌های پناهندگی یک عذاب است؛ زیرا از ورود سریع پناهجویان به جامعه جلوگیری می‌کند و مردم را نامطمئن نگه می‌دارد. نباید اینگونه باشد که پناهجویان به گونه اوسط یک و نیم سال صبر کنند تا وضع شان مشخص شود.»

او در عین زمان هشدار داد که نباید سرعت رسیدگی به پرونده ها روی کیفیت و حقوق پناهجویان تاثیر منفی بگذارد. به باور وی، افزون بر کارمندان کافی در اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال، این هم مهم است که پناهجویان برای جلسه مصاحبه به گونه بهتر آماده باشند تا بتوانند دلایل شان را برای کسب پناهندگی بهتر و همه جانبه ارائه کنند.

این عضو حزب چپ‌های آلمان معتقد است که با توجه به مسائل یادشده، می‌توان از ایجاد سوءتفاهم‌ها و شکایت‌هایی که زمان طولانی برای رسیدگی به آنها صرف می‌شود، جلوگیری کرد. با این همه، خانم بانگر خواسته است که حکومت فدرال منابع مالی کافی برای ارائه خدمات مشورتی جامع و مستقل برای پناهجویان فراهم کند.

 

برای منبع اینجا کلیک کنید

اشتراک در شبکه های مجازی
ایلیا باقری وب‌سایت
تایپ کردم، به صفحه خیره شدم، اسکرول کردم تا به جایی که هستم برسم و هنوز هم ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *